Mabon

Informacie  Novinky  Changelog  Downloads  Charybdis

O programe

Mabon je špeciálny kalendár, ktorého hlavnou úlohou by malo byť zobrazovanie sviatkov, mien, pripomienkovanie osobných sviatkov a pod. Ďalej by mal obsahovať viaceré neštandardné funkcie, ako schopnosť vygenerovať "staroslovanský kalendár", či počítať mesačné fázy. Program je určený primárne pre použitie v command line pre linux/unix shell, ale snáď bude verzia aj pre windows. Mabon by mal byť nástrojom pre všetkých záujemcov, pracujúcich "v rytme roku".

Základné vlastnosti:

  • Slovenský, Český a Staroslovanský kalendár mien
  • Slovenský, Staroslovanský a pohanský kalendár sviatkov
  • Pripomienkovanie osobných sviatkov (narodeniny, meniny...)
  • Počítanie mesačných fáz a pohyblivých sviatkov
  • Kompletná funkcionalita cez command line, GUI


Aktuálna verzia na stiahnutie:

mabon v0.1.0 - binary (Ubuntu 13.04, 64-bit):  ZIP  TGZ
mabon v0.1.0 - zdrojové kódy: ZIP  TGZ

Novinky

26.6.2013  -  Mabon 0.1.0 je k dispozícii
Prvá, pomerne použiteľná verzia programu je na svete. Stále chýba ynačná časť funkcionality, ale program už ukazuje (zatiaľ jedine) slovenský menný kalendár s rôznymi parametrami. Podprogramy na výpočet mesačných fáz či spracovanie sviatkov sú už hotové alebo rozpracované, takže sa zrejme objavia v ďalšej verzii mabonu.
Okrem sprístupnenia programu k stiahnutiu som sa rozhodol uvoľniť aj zdrojové kódy, takže kto chce študovať programovanie v C++, alebo si skompilovať verziu priamo na vlastný počítač, má túto príležitosť.

8.4.2013  -  Základná verzia je takmer hotová
Posledných niekoľko dní som programoval základné funkcie a program je tesne pred dokončením prvej 0.1.x verzie. Od tejto verzie je už možné program používať, pričom by nemal spôsobovať žiadne problémy. Postupom času pribudnú ďalšie funkciu, aktuálny stav je možné sledovať na novej podstránke changelog, ktorá tak trochu slúži aj ako stručný roadmap.

28.3.2013  -  Založenie stránky, prvá verzia Mabonu (0.0.1)
Kalendár Mabon má ododnes vlastnú stránku, spolu s prvou verziou na stiahnutie. Táto verzia je len prvá z rady alpha, takže fungujú len základné vlastnosti a vydanie je vyslovene len ako ukážka toho, ako bude program vyzerať. Ani jeden kalendár zatial nie je kompletný, zobrazenie dátumu a mien však funguje.


===========================
Charybdis voyage project
(c) Kamil Dubík, 2013